Geoblog.pl    jp77    Podróże    Oceania - na skroty, czy dookola    Great Central (Desert) Road

Great Central (Desert) Road

Australia
Australia, Great Central Road
Przejechano 19873 km

Potem ruszamy na 1500 km przeprawe przez pustynie. Ta "pustynia" jest mocno porosnieta, ale i tak robi wrazenie.
Czekaja na nas stada kangurow, wszystkozerne wielblady ... no i wielka pustka. Stacje benzynowe niby co 250 km, ale niektorych nie radzilibysmy odwiedzac.
Otaczajace je slumsy robia przygnebiajace wrazenie i budza watpliwosci co do jakosci sprzedawanego tam paliwa.
CO ok. 500 km jest jakis roadhouse, wiec sobie radzimy.

Strasznie dziwne wrazenie jechac 100 km/h po nieutwardzonej drodze, raz pokrytej czerwonym piaskiem raz kamienistej i wyboistej.
Juz ktorys raz z kolei zatrzymuja nas Aborygeni symulujacy awarie samochodu i probuja "pozyczyc" od nas benzyne. Pierwsze pare razy sie zatrzymywalismy,
teraz pomimo wyrzutow sumienia jedziemy dalej.
Bardzo smutne. Nasluchalismy sie duzo zlych opowiesci o rdzennych mieszkancach kontynentu, prawda jak zwykle pewnie lezy po srodku,
ale staramy sie zachowac ostroznosc.

Przejechalismy juz ponad 400 km i nic! wszedzie to samo i tak samo.... nudy!
nagle trach i ... dziura w oponie :/

WYsiadanie z samochodu w samo poludnie (jeszcze zalezy jak liczyc, bo te strefy czasowe nas ciagle koluja ...) przy niszczacym sloncu nie zachecaja.
W koncu wybiegamy i probujemy wszystko zalatwic w tempie formuly jeden!

Troche przeszkadza bagaz i do tego wszystko parzy! felgi, opony, po chwili nawet podnosnik.
W koncu sie udaje.
Przez chwile odzyskujemy sily schladzajac auto i ruszamy dalej! z dusza na ramieniu, bo nie mamy zapasu... a do cywilizacji jeszcze ok 900 km.
Jakos to bedzie...

jp77