Geoblog.pl    jp77    Podróże    Oceania - na skroty, czy dookola    male wielkie miasto

male wielkie miasto

Australia
Australia, Adelaide

Jazda do Adelaidy nam sie ciagle przedluzala! i to doslownie...
ciagle liczylismy ze zostale jeszcze jakies 500 km, w koncu bylo tego ponad ... 700 od ostatniego postoju.
Na szczescie drogi bylu proste i puste, za to dosc waskie i kolyszaco nierowne.
Jechalismy troche szybciej, zeby dotrzec na czas i nadrobic stracone godziny. Wieczorem dowiedzielismy sie, ze policja ochoczo poluja na takich jak my, przy znacznym przekroczeniu predkosci graza wysokie mandaty z zatrzymaniem samochodu wlacznie!!

Do tego samochod zrobil sie strasznie paliwozerny, wiec od Adelaidy jedziemy spokojnie!

mieszkamy u przemilych ludzi z Polski, znajomi znajomych :) jak dobrze poszukac, to kazdy u nas w kraju ma pewnie jakies powiazania z kangurami :) znajoma rodzina podjela nas domowa kolacja serwowana po 22! mnostwo jedzenia, pewnie bedzie potrzebne na zapas przed pustynia ;)

Maja wielki dom w australijskim stylu, a wiekszosc ogrodka zajmuje pelnowymiarowy kort tenisowy! no tak, brak wody odzywa sie na kazdym kroku!

mamy tylko chwilke na internet, do tego jedna linie na nas 2 wiec dlatego wszystko tak streszczone i malo fotek.

Zaraz uzupelnimy reszte ekwipunku w sklepie outdoor a potem w trase.

Nie wiem gdzie nastepnym razem sie uda, moze w Barosso Valley ... przy lampce wybornego lokalnego wina!

caŁEK
caŁEK - 2008-01-02 13:12
no i czekam na jakiś wpis z krainy kangurów! na twoejej lub kubkowej stronicy, szcześliwego nowego roku chłopaki!!!

Ewa i Leszek
Ewa i Leszek - 2008-01-06 10:03
Dziekujemy za odwiedziny.
Cala przyjemnosc po naszej stronie. Przyjaciele naszych przyjaciol sa naszymi przyjaciolmi!!
Szczesliwej i bezpiecznej drogi...

jp77
Janek Wedrowniczek