Geoblog.pl    jp77    Podróże    Oceania - na skroty, czy dookola    ostatni dzien, Australian day

ostatni dzien, Australian day

Australia
Australia, Perth

Dzis nasz ostatni dzien w Perth, potem ruszamy na poludnie. Jacek leci do Shanghaiu, a Australijczycy zgotowali nam krolewskie pozegnanie!!!
Tak zupelnie przypadkiem , Western Australia obchodzi dzis swoje 175 urodziny!

Od paru dni widac bylo ze sie zanosi na niezla impreze. Wlasciwie, to tu sie chyba bardziej obchodzi dzien Australii niz nowy rok!

samochody jezdza poobwieszane narodowymi flagami jak choinki, dzieci biegaja w narodowych pelerynach, a dorosli nosza kapelusze, spodenki, koszulki i co sie da w union jacka i gwiazdki.

kulminacja obchodow sa wielie fajerwerki zaraz po zachodzie slonca. Przedsmak macie na zdjeciach, dodam ze w miasto wydalo na nie w tym roku prawie 3mln $!!

Przyznaje, ze jeszcze nigdy w zyciu nie widzialem takiego spektaklu na niebie!

Ulubionym wsrod mieszkancow i chyba najlepszym w Perth miejscem na swietowanie jest Kings Garden rozciagajacy sie na wzgorzach nad rzeka Swan.

Zaraz po zachodzie slonca park wypelniony byl rodzinami z dziecmi i tlumem wszelkiej masci, pelno tez bylo policji. Bylo radosnie, pokojowo i patriotycznie.

Tradycyjnie juz po zakonczeniu pokazow sztucznych ognii rodziny i wiekszosc sluzb porzadkowych ulatnia sie z parku pozostawiajac go we wladaniu mlodziezy i butelek :)

my oczywiscie tez zostalismy poogladac co sie dzialo....

Agnieszka
Agnieszka - 2008-08-13 19:02
Aaa :)
Własnie wracam dziś myślą do Australii i taka miła niespodzianka - trafiłam na ten blog :)
Spędziłam w Zachodniej Australii 3 miesiące, byłam również na obchodach tego dnia nad Swan River, wrażenie bardzo pozytywne, szczególnie tym, jak wszyscy pogodnie i spokojnie świętowali.

jp77
Janek Wedrowniczek